zarzadzanie.net.pl

Science
meets
Business

Celem portalu zarzadzanie.net.pl jest propagowanie specjalistycznej wiedzy
z zakresu zarządzania strategicznego w środowisku biznesowym i akademickim.
PL EN DE IT ES NL RU
Zarządzanie strategiczne
Badania i publikacje


REKOMENDUJEMY:

www.eiasm.org
szkolenia i konferencje na najwyższym poziomie, dotyczące problemów związanych z procesami zarządzania

www.businessweek.com
najnowsze problemy w zakresie światowej gospodarki oraz biznesowe case study

Co widział pies i inne przygody

Malcolm Gladwell:
Co widział pies i inne przygody.

Zarządzanie jutra

Gary Hamel, Bill Breen:
Zarządzanie jutra.

www.bocko.pl
o autorze


Konferencje i szkolenia - archiwum


Konferencje i szkolenia

Spotkania Brokerskie branż ICT, budownictwo lub life science

Spotkania Brokerskie branż ICT, budownictwo lub life science 15 listopada podczas konferencji „Innowacyjne zamówienia na rzecz przemysłu, MŚP i silniejszych służb publicznych” odbędą się Spotkania Brokerskie dla firm z branż ICT, budownictwo oraz life science.

Jest to doskonała okazja do spotkania się z potencjalnymi partnerami, formowania konsorcjów zamawiających lub zrzeszania przedsiębiorców rozwijających innowacyjne produkty i usługi w celu zaspokojenia potrzeb nabywców. SPOTKANIA BROKERSKIE mają formę indywidualnych, zaaranżowanych wcześniej, międzynarodowych rozmów biznesowych. Udział w spotkaniach i konferencji pozwala uzyskać najnowsze informacje na temat trendów i innowacji rynkowych, wypromować własne produkty, technologie, znaleźć partnerów do współpracy oraz podjąć dyskusję na temat nowych projektów.

Udział w SPOTKANIACH BROKERSKICH jest bezpłatny. Aby wziąć udział w Spotkaniach Brokerskich należy zarejestrować się oraz zamieścić profil przedsiębiorstwa na stronie: www.b2match.eu/procurement poprzez kliknięcie w zakładkę Register/Zarejestruj się.

W zakładce Participants-list/Uczestnicy znajdą się wszystkie zarejestrowane międzynarodowe firmy wraz z informacją o profilu ich działalności oraz rodzaju poszukiwanej współpracy. Spośród tych firm wybierają Państwo partnerów do rozmów.

Zachęcamy również do udziału w konferencji, podczas, której pierwszego dnia, tj. 14 listopada br. odbędzie się uroczysta GALA Konkursu Innovator Małopolski 2013!PMI Lean Days - dni wartości dodanej dla Twojego biznesu!

W dniach 18-19 maja 2013 roku w Łodzi odbędzie się druga edycja konferencji Lean Days organizowanej przez łódzki oddział PMI. W czasie dwudniowej sesji zaplanowano szereg wykładów połączonych z praktycznymi warsztatami, ćwiczenia oraz gry symulacyjne.

zobacz więcej >>     Warsztaty - własność intelektualna w umowach

Regionalny Punkt Kontaktowy 12 kwietnia 2013 r. zaprasza na bezplatne warsztaty poswiecone umowie o grant oraz umowie konsorcjum zawieranymi w ramach 7 Programu Ramowego. W trakcie warsztatow uczestnicy zapoznaja sie z kluczowymi regulacjami umieszczonymi w tych aktach, a dotyczacymi realizacji projektow w 7 Programie Ramowym. Szczegolnie podkreslone zostana zapisy dotyczace wlasnosci intelektualnej, a zatem utworow, wynalazkow, wzorow uzytkowych czy przemyslowych tworzonych w ramach realizacji projektu.

Czesc warsztatowa zostanie poprzedzona ogolnym omowieniem dobr wlasnosci intelektualnej i podstawowych problemow zwiazanych z ich powstawaniem, m.in. w zakresie praw pracodawcy czy kwestii zwiazanych ze wspolautorstwem.

Szkolenie w pierwszym rzedzie przewidziane jest dla osob realizujacych projekty w 7 Programie Ramowym.

Z racji charakteru szkolenia limit miejsc jest ograniczony i wynosi 25. Uczestnicy zakwalifikowani na szkolenie zostana o tym poinformowani droga mailowa.

Szkolenie odbedzie sie w siedzibie Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska przy ul. Warszawska 24 w Sali "Spacerniak".

Wiecej informacji znajdziecie Panstwo pod adresem:
http://www.transfer.edu.pl/pl/szkolenie,wlasnosc-intelektualna-w-umowach-7-program-ramowy-,56.html

Wszelkich szczegolowych informacji na temat szkolenia udziela: Łukasz Wsciubiak (wsciubiak@transfer.edu.pl)

Program Ramowy >>     RPK CTT PK organizuje 21 stycznia szkolenie pt: IDEAS - pomysly warte miliony

Spotkanie dotyczy konkursu "ERC Consolidator Grants" - przeznaczone dla badaczy u progu samodzielnosci badawczej, ktorzy maja doswiadczenie naukowe od 7 do 12 lat po uzyskaniu stopnia doktora oraz sa autorem kilku miedzynarodowych publikacji oraz posiadaja udokumentowane inne publikacje, wystapienia na konferencjach miedzynarodowych, nagrody, patenty, monografie itp.

Dokladne informacje na temat szkolenia znajduja sie na stronie:

http://www.transfer.edu.pl/pl/szkolenie,ideas-pomysly-warte-miliony,46.html

Serdecznie zapraszamy


Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie rozpoczęła współpracę z Grupą Santander17 grudnia br. Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera (WSE) podpisała umowę o współpracy z Grupą Santander. Wspólnie z nowym partnerem realizowane będą projekty oraz badania o charakterze edukacyjnym i naukowym. Ponadto studenci WSE będą mogli uczestniczyć w programach stażowych oraz wymiany międzynarodowej.

zobacz więcej >>     


ST. GALLEN MANAGEMENT SEMINAR - zapisy do 19 listopada 2012

ST. GALLEN MANAGEMENT SEMINAR

Certyfikowane szkolenie w języku angielskim prowadzone w Krakowie przez wykładowców, konsultantów i trenerów z St. Gallen Business School w Szwajcarii.

Seminar Invitation 2012 >>     

zobacz więcej >>     


Zapraszamy do udziału w Konkursie EKOBIURO 2012!

Fundacja Aeris Futuro zaprasza do udziału w trzeciej edycji Konkursu EKOBIURO, który skierowany jest do pracowników biurowych firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych zainteresowanych wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w swoim miejscu pracy.

praktyczny poradnik >>     

zobacz więcej >>     


Serdecznie zapraszamy na II ogólnopolską konferencję poświęconą problematyce zarządzania w administracji publicznej, która odbędzie się w dniach 27/28 listopada 2012r. Tematyka bieżącej edycji konferencji przekrojowo obejmuje kluczowe obszary zagadnień związanych z funkcjonowaniem i sprawnością administracji publicznej.

zobacz więcej >>     


Regionalne Centrum Informacji dla Naukowców EURAXESS Kraków serdecznie zaprasza na szkolenie:
ITN - Pieniądze dla jednostek na kształcenie początkujących naukowców.

zobacz więcej >>     


Studia podyplomowe "Lean Six Sigma - analiza organizacji"

Studia podyplomowe Lean Six Sigma - analiza organizacji

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie swoją ofertę edukacyjną poszerzyła o pierwsze na polskim rynku studia podyplomowe, które oferują całościowy program z zakresu Lean Six Sigma na poziomie Green Belt oraz możliwość przystąpienia do egzaminu certyfikującego.

zobacz więcej >>     

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie intensywnie rozwija współpracę z wyższymi uczelniami z Chin. Już we wrześniu, ośmioro studentów kierunku Filologia angielska – lingwistyka stosowana o specjalności sinologicznej wyjedzie na 3-miesięczną naukę na zaproszenie Hebei University w Baoding.

zobacz więcej >>     


5 Projekt Badawczy Naukowego Portalu Internetowego www.zarzadzanie.net.pl
"Analiza możliwości rozwoju polskiego eksportu wyrobów branży FMCG na terenie Holandii".
Czas badania okres 01.08.2012 – 30.09.2012


Bardzo udany VIII Międzynarodowy Kongres MBA mamy już za sobą.

Kongres MBA

Relacja fotograficzna z VIII Międzynarodowego Kongresu MBA
Zaproszenie na spotkanie Klubu Przedsiębiorców i Ekspertów.

W imieniu dr Moniki Szczerbak, prezes zarządu KlubuPrzedsiębiorców i Ekspertów przy Zarządzie Krajowym PTE i własnym uprzejmiezapraszam na kolejne spotkanie prezentacyjno-dyskusyjne do Domu Ekonomisty PTE w Warszawie 11 kwietnia 2012 roku o godz. 12.00 - s.109 na Ip.

zobacz więcej >>     

agendy spotkania osób i zarządu KPIE PTE >>     Zapraszam do przesyłania zgłoszeń do udziału w XI konferencji Naukowej Młodych Pracowników Nauki, Doktorantów i Adiunktów.

karta zgłoszenia w pdf >>     

karta zgłoszenia w doc >>     


Konferencja SmartPM 2012

W dniach 17- 18 marca 2012 Koło Zarządzania Projektami Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie organizuje Konferencję SmartPM 2012. Celem tego cyklicznego wydarzenia jest poszerzanie wiedzy na temat szeroko rozumianego zarządzania projektami wśród młodzieży ponadgimnazjalnej.

zobacz więcej >>     


Ostatnie dni rekrutacji na śródroczne studia podyplomowe w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie!

Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie
Już tylko kilka dni pozostało do końca rekrutacji na pięć kierunków studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Jak zawsze, są one dostosowane do zmieniającego się rynku pracy i odpowiadają na potrzeby kandydatów. W ofercie znajdują się Effective Communication and Public Speaking, Multimedia w reklamie, Przywództwo, Sprzedaż i negocjacje oraz Zarządzenie i marketing projektów internetowych.

zobacz więcej >>     


Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska zaprasza na konferencję:
"Gram główną rolę w nauce i biznesie"

15-16 marca 2012 r. Politechnika Krakowska, sala konferencyjna "Kotłownia"
Już po raz czwarty serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu "Kobiety w Nauce i Biznesie". Jeśli studiujesz, jesteś w trakcie doktoratu, pracujesz na uczelni, prowadzisz firmę lub dopiero planujesz rozkręcić własny biznes - ta konferencja jest dla Ciebie! Tegoroczna edycja będzie poświęcona karierze naukowej oraz biznesowej. Chcemy zachęcić uczestników spotkania do podejmowania przemyślanych, a zarazem odważnych kroków na ścieżce kariery. Udział w konferencji jest bezpłatny! Zapraszamy!

pobierz formularz zgłoszeniowy >>     
zobacz więcej >>     


Studium przypadku – zarządzanie zmianą w ramach modelu 3R
"Każdej organizacji , która nie zdoła dokonać fundamentalnych zmian na czas, grożą fatalne konsekwencje. Jak dowodzą autorzy książki Stall Points Matthew, S. Olsen i Derek van Bever, firma, która popadnie w głębszy zastój i przestanie się rozwijać, ma mniej niż 10 % szans na to, by kiedykolwiek w pełni zregenerować swoje siły. Taka statystyka jest z pewnością deprymująca i tłumaczy w dużym stopniu, dlaczego 2/3 firm, które dotknęła stagnacja (stalled companies), czeka tak niepomyślna przyszłość: zostaną później przejęte, wycofane z obrotu publicznego lub zmuszone do upadłości."

zobacz więcej >>     


Opracowanie i wdrożenie systemu wsparcia przedsiębiorstw kluczowych technologii wspomagających w zakresie zarządzania wiedzą
Szanowni Państwo,
20 grudnia zapraszamy na Politechnikę Krakowska, na bezpłatne szkolenie dla naukowców i przedsiębiorców zainteresowanych wiedza ekspercka z zakresu: biotechnologii, nanotechnologii, fotoniki, mikro- i nanoelektroniki i technologii materiałów zaawansowanych.

zobacz więcej >>     


Warsztaty "IRSES - międzynarodowa współpraca z ośrodkami naukowymi spoza UE"
Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych CTT PK oraz Ośrodek EURAXESS Kraków zapraszają na warsztaty Pt.: "IRSES - międzynarodowa współpraca z ośrodkami naukowymi z poza UE w ramach wspólnego programu wymiany naukowców".

pobierz formularz zgłoszeniowy >>     
zobacz więcej >>     


Bezpłatne szkolenie przygotowujące do certyfikacji PMP (Project Management Professional)
Szkolenie wprowadza w arkana wiedzy dotyczącej zaawansowanego zarządzania projektami w oparciu o wytyczne i metodologię aprobowaną przez Project Management Institute (PMI), która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych jednostek zajmujących się certyfikacją dla project managerów.

zobacz więcej >>     


Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Komitet Organizacyjny "Dni Jana Pawła II - edycja 2011" mają zaszczyt zaprosić Państwa na moderowaną dyskusję panelową nt.
BIZNESOWE OBLICZE GODNOŚCI

zobacz więcej >>     


Kształtowanie efektywności przedsiębiorstw
Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej z zakresu zarządzania
"Kształtowanie efektywności przedsiębiorstw - determinanty, pomiar, narzędzia."
Miejsce konferencji: Ośrodek Wypoczynkowy "MAX" Jarnołtówek. Termin: 19-20 października 2011

zobacz więcej >>     


MYŚLENIE STRATEGICZNE, PLANOWANIE I WDRAŻANIE STRATEGII
Cykl zawodowy dla kadry zarządzającej, zabezpieczający funkcjonowanie Organizacji w krytycznie istotnych dla przetrwania warunkach. Co sprawia, że małe firmy stają się wielkie? Co odróżnia firmy bankrutujące od firm rozwijających się? Jak firmy przestają być zależne od chwilowych czynników?
Miejsce szkolenia: Warszawianka, ul. Merliniego 2a , 02-501 Warszawa

zobacz więcej >>     


Jakie będą trendy w najbliższych latach?

Strona www.zarzadzanie.net.pl w najbliższych latach będzie popularyzować naukę i badania w zakresie strategicznego zarządzania biznesem. Współpraca, dzięki której powstawać będą nowe odsłony portalu zarzadzanie.net.pl opiera się na porozumieniu z ośrodkami naukowymi oraz organizacjami biznesowymi.
Mamy nadzieję, że działalność portalu zarzadzanie.net.pl będzie przynosiła efekty ekonomiczne w postaci nowych wdrożeń i nowych aplikacji biznesowych w zakresie zarządzania strategicznego. Wierzymy również, że dzięki nieodpłatnie udostępnianym informacjom z zakresu zarządzania strategicznego w szczególności w sferze porozumień strategicznych młodzi adepci biznesu będą mogli budować skuteczne alianse strategiczne.

Opracowanie i wdrożenie systemu wsparcia przedsiębiorstw kluczowych technologii wspomagających w zakresie zarządzania wiedza.
Szanowni Państwo,
20 grudnia zapraszamy na Politechnikę Krakowska, na bezpłatne szkolenie dla naukowców i przedsiębiorców zainteresowanych wiedza ekspercka z zakresu: biotechnologii, nanotechnologii, fotoniki, mikro- i nanoelektroniki i technologii materiałów zaawansowanych.


Bezpłatne szkolenie przygotowujące do certyfikacji PMP (Project Management Professional).
Szkolenie wprowadza w arkana wiedzy dotyczącej zaawansowanego zarządzania projektami w oparciu o wytyczne i metodologię aprobowaną przez Project Management Institute (PMI), która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych jednostek zajmujących się certyfikacją dla project managerów.


Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Komitet Organizacyjny "Dni Jana Pawła II - edycja 2011" mają zaszczyt zaprosić Państwa na moderowaną dyskusję panelową nt.
BIZNESOWE OBLICZE GODNOŚCI
Kształtowanie efektywności przedsiębiorstw


Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej z zakresu zarządzania
"Kształtowanie efektywności przedsiębiorstw - determinanty, pomiar, narzędzia."

Kształtowanie efektywności przedsiębiorstw
Osiąganie przez przedsiębiorstwa wysokiej efektywności ekonomicznej jest naczelnym celem zarządzania. Narzędzia służące temu celowi mają tak charakter finansowy jak i jakościowy, odnoszący się do poszczególnych elementów systemu zarządzania. Nasza konferencja ma służyć wymianie poglądów w kwestii uwarunkowań, narzędzi i metod optymalizacji efektywności zarówno za pomocą metod "twardych" jak i "miękkich". Zapraszamy na nią teoretyków i praktyków zarządzania, którzy problemy efektywności rozpatrują z różnych punktów widzenia.
Miejsce konferencji: Ośrodek Wypoczynkowy "MAX" Jarnołtówek
Termin: 19-20 października 2011
Koszt uczestnictwa: 750 zł lub 450 zł (publikacja bez uczestnictwa)
Pytania proszę wysłać na e-mail: konferencja.opole@wsb.wroclaw.pl
Termin nadsyłania zgłoszeń i artykułów: 30 września 2011 r.


MYŚLENIE STRATEGICZNE, PLANOWANIE I WDRAŻANIE STRATEGII
Cykl zawodowy dla kadry zarządzającej, zabezpieczający funkcjonowanie Organizacji w krytycznie istotnych dla przetrwania warunkach. Co sprawia, że małe firmy stają się wielkie? Co odróżnia firmy bankrutujące od firm rozwijających się? Jak firmy przestają być zależne od chwilowych czynników?
Myślenie strategiczne, Warszawa, 07.10.2011r.
Planowanie strategiczne, Warszawa, 07-08.11.2011r.
Wdrażanie strategii przedsiębiorstwa, Warszawa, 07-08.12.2011r.(5 dni)
Miejsce szkolenia: Warszawianka, ul. Merliniego 2a , 02-501 Warszawa


Biznes i networking podczas 7. Międzynarodowego Kongresu MBA - notatka po kongresie


VII MIędzynarodowy kongres MBA
VII Międzynarodowy Kongres MBA „Trendy nowej dekady w biznesie” już za nami... - czytaj więcej >>


VII Międzynarodowy Kongres MBA
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Kraków, 20-22maja 2011 r.
Program kongresu w formacie pdf oraz strona internetowa kongresu


X Seminarium Młodych Pracowników Nauki, Doktorantów i Adiunktów
pt. Organizacje komercyjne i niekomercyjne wobec wzmożonej konkurencji i rosnących wymagań konsumentów
Hotel Wersal - Zakopane, 20-21 czerwca 2011 r.


Nowe Tendencje w Zarządzaniu. Spotkanie teorii z praktyką.
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, 21-22 września 2011 r. Cel i tematyka konferencji


DPTA 2010
ING House Amsterdam, Holandia, 23 listopada 2010 r.


Nowe Tendencje w Zarządzaniu
Katolicki Uniwersytet Lubelski, 16 września 2010 r.


Konferencje i szkolenia

 

 
© 2005-2016 Wszystkie Prawa Zastrzeżone Bartosz Boćko | zarzadzanie.net.pl